перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Komunikat profesora Jacka Popiela w sprawie akademików UJ

09.05.2024
W związku z pojawianiem się w prasie i mediach społecznościowych nieprawdziwych informacji dotyczących działań władz Uniwersytetu Jagiellońskiego związanych z domami studenckimi, rektor UJ prof. Jacek Popiel postanowił przedstawić faktyczny stan sytuacji w powyższej kwestii.
Читати ще o Komunikat profesora Jacka Popiela w sprawie akademików UJ
Kilkadziesiąt milionów złotych na badania z dziedziny onkologii

09.05.2024
Projekt "Spersonalizowana diagnostyka śródbłonka naczyniowego w terapii onkologicznej; w kierunku nowoczesnej waskulo-onkologii" otrzymał ponad 78,5 mln zł dofinansowania w 3. konkursie Wirtualnego Instytutu Badawczego (WIB), którego celem jest wspieranie badań z obszaru biotechnologii medycznej. Zrealizuje go konsorcjum naukowe, którego liderem jest Uniwersytet Jagielloński.
Читати ще o Kilkadziesiąt milionów złotych na badania z dziedziny onkologii
Kolejny badacz Uniwersytetu Jagiellońskiego w <span lang="la">Academia Europaea</span>

Kolejny badacz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Academia Europaea

09.05.2024
Prof. Wojciech Bałus, kierownik Zakładu Teorii Sztuki i Ochrony Dóbr Kultury UJ oraz Międzyuczelnianego Centrum Badań Witrażowych w Krakowie, został członkiem Academia Europaea. Naukowiec jest szóstym przedstawicielem społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, który dołączył do tej prestiżowej organizacji skupiającej ponad 5,5 tys. uczonych z całego świata.
Читати ще o Kolejny badacz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Academia Europaea
60 lat temu w gmachu <span lang='la'>Collegium Maius</span> otwarto Muzeum UJ

60 lat temu w gmachu Collegium Maius otwarto Muzeum UJ

08.05.2024
Decyzja Senatu UJ o utworzeniu w Collegium Maius muzeum zapadła w 1947 roku. Jednak jego otwarcie dla publiczności nastąpiło dopiero 6 maja 1964 r po wielu latach starań Karola Estreichera jr., który był pomysłodawcą muzeum i jego pierwszym dyrektorem. Jubileusz działalności muzeum oraz twórcę i pomysłodawcę jego aranżacji upamiętnia wystawa, której wernisaż z udziałem władz UJ oraz obecnych i byłych dyrektorów muzeum odbył się 7 maja.
Читати ще o 60 lat temu w gmachu Collegium Maius otwarto Muzeum UJ
Duże zmiany we władzach rektorskich UJ przyszłej kadencji
rada uczelni

Duże zmiany we władzach rektorskich UJ przyszłej kadencji

08.05.2024
Od 1 września br. obowiązki rektora najstarszej polskiej uczelni zacznie pełnić prof. Piotr Jedynak. Dziś poznaliśmy nazwiska sześciorga prorektorów, z którymi będzie współpracować w kadencji 2024-2028. Zaproponowanych przez rektora elekta kandydatów pozytywnie zaopiniowało Kolegium Elektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego składające się z 238 osób reprezentujących wszystkich członków wspólnoty akademickiej.
Читати ще o Duże zmiany we władzach rektorskich UJ przyszłej kadencji