Lista wiadomości

W Prokocimiu leczą dzieci z wrodzonymi przykurczami stawów

10.06.2019
Jedyne w Polsce Centrum Leczenia Artrogrypozy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu (USD) wykonuje już plastykę dłoni małych pacjentów. Dwa pierwsze zabiegi ustawiające kciuki w odpowiedniej pozycji wykonano u 1,5-rocznej Mai i 6-letniego Igora. Operacje przeprowadził dr hab. Bartłomiej Kowalczyk we współpracy z dr Andreą Jester, chirurgiem plastycznym z Wielkiej Brytanii.
więcej o W Prokocimiu leczą dzieci z wrodzonymi przykurczami stawów

Gratulacje dla sportowców z UJ - medalistów Akademickich Mistrzostw Polski

10.06.2019
- Znacie smak zwycięstwa, a dzięki Wam i Waszym Trenerom - my również go znamy - czytamy w liście gratulacyjnym rektora UJ skierowanym do uniwersyteckich sportowców. 10 czerwca w auli Collegium Maius władze uniwersytetu spotkały się z zawodniczkami i zawodnikami, którzy, reprezentując UJ, zdobyli medale podczas rozgrywanych w sezonie 2018/2019 Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczystość została zorganizowana przez Biuro Sportu UJ.
więcej o Gratulacje dla sportowców z UJ - medalistów Akademickich Mistrzostw Polski

Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

10.06.2019
– Bardzo serdecznie witamy państwa w sercu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bardzo cieszymy się z państwa obecności tutaj. Spotykamy się w auli Collegium Novum po raz pierwszy, aby przedstawić państwu władze i sposób funkcjonowania najstarszej uczelni w Polsce – mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając tradycyjne już spotkanie powitalne skierowane do nowo zatrudnionych pracowników UJ.
więcej o Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

Studentka WPiA UJ zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie prawa

10.06.2019
W dniach 6-7 czerwca 2019 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego. Bezkonkurencyjna okazała się Kinga Kanecka, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
więcej o Studentka WPiA UJ zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie prawa

Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers

06.06.2019
6 czerwca rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski podpisali Deklarację Poitiers, dotyczącą współpracy pomiędzy uniwersytetami a ich otoczeniem społeczno-gospodarczym.
więcej o Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers