Lista wiadomości

02.08.2019
Cztery edukacyjne projekty międzynarodowe, w których Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum występuje jako partner – DID-ACT, ELLIPSE, EUROPUBHEALTH+ oraz CLILMED – otrzymały dofinansowanie w ramach programu ERASMUS+.
więcej o Cztery projekty współrealizowane przez UJ CM otrzymały dofinansowanie w ramach ERASMUS+
osiągnięcie

NCN sfinansuje stypendia, projekty i staże młodych naukowców z UJ

01.08.2019
Aż 33 doktorantów z UJ otrzyma stypendia, a 11 młodych naukowców z naszej uczelni uzyska finansowanie prowadzonych przez siebie projektów oraz odbędzie międzynarodowe staże. To efekt rozstrzygniętych przez Narodowe Centrum Nauki konkursów ETIUDA 7 i SONATINA 3.
więcej o NCN sfinansuje stypendia, projekty i staże młodych naukowców z UJ

Badacze z UJ odkrywają mroczne tajemnice podkarpackich lasów

31.07.2019
Naukowcy z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego od 4 lat przywracają pamięć o krwawych walkach z udziałem wielu naszych rodaków, które toczyły się ponad 100 lat temu na polsko-słowackim pograniczu na Podkarpaciu. Znajdujące się tam setki niszczejących obiektów militarnych były do tej pory białą kartą na naukowej i konserwatorskiej mapie regionu. Wkrótce się to zmieni również za sprawą specjalnej aplikacji mobilnej.
więcej o Badacze z UJ odkrywają mroczne tajemnice podkarpackich lasów

Prof. Andrzej Betlej dyrektorem Zamku Królewskiego na Wawelu

29.07.2019
Dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ - obecnie dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie (MNK) - zastąpi prof. Jana Ostrowskiego na stanowisku dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu, który pełni tę funkcję od 30 lat. Z kolei dyrektorem MNK zostanie dr hab. Andrzej Szczerski. Wszyscy trzej są związani z Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zmiany będą obowiązywać od początku przyszłego roku.
więcej o Prof. Andrzej Betlej dyrektorem Zamku Królewskiego na Wawelu
mobilna

Medycyna ekstremalna i medycyna podróży w ofercie UJ CM

29.07.2019
Dwa semestry, blisko 230 godzin zajęć, warsztaty w bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, kopalni Kowary, Krajowym Ośrodku Medycyny Hiperbarycznej Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni - tak w skrócie można opisać kierunek studiów podyplomowych medycyna ekstremalna i medycyna podróży, który oferuje Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ. Rekrutacja trwa.
więcej o Medycyna ekstremalna i medycyna podróży w ofercie UJ CM