Lista wiadomości

Uczony z UJ pokieruje Krajowym Centrum Informatyki Kwantowej

10.01.2020
Prof. Karol Życzkowski z Zakładu Optyki Atomowej UJ zostanie dyrektorem Krajowego Centrum Informatyki Kwantowej z siedzibą w Sopocie. Na 4-letnią kadencję powołał go rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotr Gwizdała.
więcej o Uczony z UJ pokieruje Krajowym Centrum Informatyki Kwantowej
mobilna

Na kampusie UJ powstanie nowoczesna infrastruktura sportowa

09.01.2020
Uczelniane Centrum Sportowo-Rekreacyjne niebawem zainauguruje działalność na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Pychowicach. Studenci będą mieli do dyspozycji m.in. boiska, korty tenisowe, elementy małej architektury oraz ciągi pieszo-rowerowe. Przetarg na budowę zaplecza sportowego zostanie rozpisany w drugim kwartale tego roku.
więcej o Na kampusie UJ powstanie nowoczesna infrastruktura sportowa
mobilna

Sukces studentów UJ w międzynarodowym turnieju mediacyjnym

07.01.2020
W Białymstoku odbył się międzynarodowy konkurs mediacyjny Mediate’19, współorganizowany przez INADR - The International Academy of Dispute Resolution. Startująca w nim drużyna Jagiellonian University Mediation Team zajęła bardzo wysokie miejsca w różnych kategoriach konkursowych.
więcej o Sukces studentów UJ w międzynarodowym turnieju mediacyjnym

Za nami przebojowy Uniwersytecki Koncert Noworoczny [ZDJĘCIA]

05.01.2020
5 stycznia w wypełnionej po brzegi auli Auditorium Maximum UJ odbył się 12. Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Gwiazdą wieczoru była Natasza Urbańska. Artystce towarzyszyli Michał Kaczmarek oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Marcina Klejdysza.
więcej o Za nami przebojowy Uniwersytecki Koncert Noworoczny [ZDJĘCIA]

Ponad 2000 osób pobiegło na rzecz małych pacjentów z Prokocimia

03.01.2020
W ostatnim dniu roku ulice Starego Miasta tradycyjnie opanował tłum biegaczy-przebierańców. W samo południe z Małego Rynku na trasę wyruszyło ok. 2300 uczestników 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis, działającej przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.
więcej o Ponad 2000 osób pobiegło na rzecz małych pacjentów z Prokocimia