Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Ponad milion zł wsparcia otrzymają "Najlepsi z najlepszych" z UJ

06.08.2018
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki naboru ofert w ramach projektu "Najlepsi z najlepszych! 3.0". Spośród 98 zgłoszeń rekomendowanych do finansowania 10 projektów zostało zaproponowanych przez Uniwersytet Jagielloński. Otrzymają one łączne wsparcie w wysokości 1 065 280 zł.
więcej o Ponad milion zł wsparcia otrzymają "Najlepsi z najlepszych" z UJ

Społeczność akademicka UJ pożegnała profesor Marię Dzielską

06.08.2018
W poniedziałek na krakowskim Salwatorze odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłej przed tygodniem Marii Dzielskiej, emerytowanej profesor Wydziału Historycznego UJ. - Uniwersytet Jagielloński żegna dziś wybitną osobę, która z naszą Alma Mater związała całe swoje zawodowe i naukowe życie oraz drogę naukowego rozwoju, zostając profesorem w 1996 roku - mówił prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.
więcej o Społeczność akademicka UJ pożegnała profesor Marię Dzielską
mobilna

Innowacyjny program doktorski startuje w Instytucie Psychologii UJ

06.08.2018
Międzynarodowy program doktorski CogNeS, łączący badania społeczne i neuronauki, rusza w Instytucie Psychologii UJ. To jedyna taka innowacyjna ścieżka doktorska w tej części Europy.
więcej o Innowacyjny program doktorski startuje w Instytucie Psychologii UJ

Ponad 60 foteli dla rodziców pacjentów szpitala w Prokocimiu

06.08.2018
62 mobilne leżanki będą służyły rodzicom dzieci hospitalizowanych na Oddziale Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Fotele przekazano dzięki zbiórce zorganizowanej przez komitet społeczny zawiązany przez rodziców oraz wsparciu Stowarzyszenia Sursum Corda. Trwają starania o zakup kolejnych 200 z funduszy Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
więcej o Ponad 60 foteli dla rodziców pacjentów szpitala w Prokocimiu
osiągnięcie

Granty NCN dla 6 naukowców rozpoczynających karierę badawczą

02.08.2018
Rozstrzygnięta została 2. edycja konkursu Sonatina organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) dla osób rozpoczynających karierę naukową. Sześciu naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego przyznano 4 226 673 zł na realizację projektów oraz odbycie międzynarodowych staży.
więcej o Granty NCN dla 6 naukowców rozpoczynających karierę badawczą