Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

12.03.2024
Zakończyła się 22. edycja Akademickiego Pucharu Polski AZS Winter Cup. Końcówka cyklu była intensywna, ale jakże emocjonująca i udana dla reprezentantów UJ. Maja Chyla nie zawiodła i tradycyjnie już zdominowała rywalizację wśród kobiet, zgarniając dwie Kryształowe Kule. Dużą niespodziankę sprawił Stanisław Hejmo, który po zwycięstwie w finale zawodów na zakopiańskiej Harendzie, rzutem na taśmę zgarnął trofeum za slalom gigant. Drużynowo męski zespół UJ zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.
więcej o Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup
Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

09.03.2024
Po raz siódmy w Auditorium Maximum UJ odbyło się Dyktando Krakowskie - organizowany przez Wydział Polonistyki UJ największy w Polsce konkurs ortograficzny. Za sprawą tekstów, które tradycyjnie już przygotowała dr hab. Mirosława Mycawka, prof. UJ z Katedry Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dorośli wybrali się na tour à rebours po Collegium Maius, a juniorzy byli z papużką żako na gigancie.
więcej o Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024
Konkurs <span lang='en'>Coimbra Group 3-Minute-Thesis</span> UJ rozstrzygnięty

Konkurs Coimbra Group 3-Minute-Thesis UJ rozstrzygnięty

08.03.2024
7 marca Uniwersytet Jagielloński wyłonił zwycięzców uczelnianiego etapu konkursu Coimbra Group 3 Minute Thesis, w trakcie którego doktoranci uczelni członkowskich sieci Coimbra Group przedstawiają swoją pracę badawczą w ramach 3-minutowej prezentacji w języku angielskim.
więcej o Konkurs Coimbra Group 3-Minute-Thesis UJ rozstrzygnięty

08.03.2024
Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi przedstawiło szczegółowe wyniki sesji wiosennej Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK). Do egzaminu przystąpiło 9818 osób, czyli o ponad 1,3 tys. więcej niż przed rokiem. Zdający uzyskali średnio 163,5 pkt. Najlepszy rezultat - 194 punktów, czyli maksymalną liczbę do zdobycia, gdyż sześć zadań zostało unieważnionych przez zespół rozpatrujący zastrzeżenia, osiągnięto w UJ Collegium Medicum.
więcej o Absolwenci UJ CM wśród najlepszych w wiosennej sesji Lekarskiego Egzaminu Końcowego

08.03.2024
Polska Komisja Akredytacyjna przyznała Certyfikaty Doskonałości Kształcenia kierunkom, które podlegały ocenie programowej w roku 2022/2023. Wśród wyróżnionych programów znalazło się aż pięć prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Certyfikaty Doskonałości Kształcenia dla kierunków studiów prowadzonych przez UJ