Lista wiadomości

osiągnięcie

Projekt WMiI UJ uzyskał finansowanie w ramach konkursu NCBR TANGO 3

12.04.2019
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło konkurs TANGO 3, który realizowany jest w ramach współpracy z Narodowym Centrum Nauki. Założeniem konkursu jest wsparcie jednostek naukowych, które podejmują działania dotyczące praktycznego wykorzystania uzyskanych wyników badań podstawowych.
więcej o Projekt WMiI UJ uzyskał finansowanie w ramach konkursu NCBR TANGO 3

Dr Piotr Kołodziejczyk: Tutaj piątek jest naszą niedzielą [WYWIAD]

10.04.2019
W Jordanii dobiega końca tegoroczna ekspedycja naukowa przedstawicieli Instytutu Archeologii UJ. Biorą w niej udział nauczyciele akademiccy, doktoranci i studenci oraz przedstawicielka Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, która popularyzuje badania krakowskich archeologów wśród lokalnej społeczności. O kulisach związanych z miesięcznym pobytem na Bliskim Wschodzie opowiada dr Piotr Kołodziejczyk, kierownik zespołu.
więcej o Dr Piotr Kołodziejczyk: Tutaj piątek jest naszą niedzielą [WYWIAD]
osiągnięcie

Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 2

10.04.2019
6 młodych naukowców prowadzących badania na naszej uczelni dołączyło do grona laureatów konkursu Miniatura 2. Tym samym liczba pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty Narodowego Centrum Nauki wzrosła do 44.
więcej o Kolejni naukowcy z UJ laureatami konkursu NCN Miniatura 2
uroczystość mobilna

Wybitny immunolog doktorem honoris causa UJ

10.04.2019
Umacnianie nauki polskiej na arenie międzynarodowej, rozwój badań nad wirusami, osiągnięcia w zakresie immunoterapii, zaangażowanie w debatę nad wykorzystaniem komórek macierzystych i wkład w promocję Uniwersytetu Jagiellońskiego na świecie – to zaledwie kilka z osiągnięć prof. sir Leszka Borysiewicza, które zaowocowały przyznaniem mu tytułu doktora honoris causa UJ. Wręczenie dyplomu odbyło się 10 kwietnia 2019 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ.
więcej o Wybitny immunolog doktorem honoris causa UJ
mobilna

Stanowisko KRASP w sprawie strajku środowiska nauczycielskiego

09.04.2019
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich wydała oświadczenie, w którym przedstawia swoje stanowisko w sprawie strajku środowiska nauczycielskiego. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią poniżej.
więcej o Stanowisko KRASP w sprawie strajku środowiska nauczycielskiego