Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Nie żyje były prorektor UJ profesor Adam Strzałkowski

29.07.2020
25 lipca zmarł prof. Adam Strzałkowski - fizyk jądrowy, specjalista w badaniach reakcji i oddziaływań jądrowych, jeden z polskich pionierów obserwacji obiektów astronomicznych z wykorzystaniem fal radiowych za pomocą radioteleskopów, były prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. W listopadzie skończyłby 97 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek.
więcej o Nie żyje były prorektor UJ profesor Adam Strzałkowski

W Krakowie znów można podziwiać unikatową palmę daktylową

29.07.2020
Dyrekcja Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydowała o udostępnieniu zwiedzającym części zmodernizowanego kompleksu szklarniowego Victoria. Nowoczesny obiekt - w którym rośnie ponad 150-letni daktylowiec, będący pomnikiem przyrody - miał zostać uroczyście otwarty po przebudowie wiosną, ale plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa.
więcej o W Krakowie znów można podziwiać unikatową palmę daktylową

Uniwersytecki synchrotron coraz bliżej uruchomienia linii Phelix

28.07.2020
Do Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie dostarczone zostały ostatnie komponenty stacji badawczej Phelix - wysokiej rozdzielczości hemisferyczny analizator energii fotoelektronów oraz detektor spinowy VLEED. Specjalistyczna aparatura zostanie udostępniona naukowcom w przyszłym roku.
więcej o Uniwersytecki synchrotron coraz bliżej uruchomienia linii Phelix
mobilna

Studenckie Noble 2020 dla Magdaleny Lubaś i Adama Cieślika

28.07.2020
Magdalena Lubaś z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Adam Cieślik z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ znaleźli się w gronie 9 wybitnych studentów, którzy zdobyli statuetki Studenckiego Nobla. O rozstrzygnięciu tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się pod hasłem "Daj się (d)ocenić!", poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o Studenckie Noble 2020 dla Magdaleny Lubaś i Adama Cieślika

Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę

24.07.2020
- Zapalamy znicze, pochylamy głowy, żegnamy człowieka instytucję w Uniwersytecie Jagiellońskim i Krakowie - tak o zmarłym Franciszku Ziejce mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas mszy św. żałobnej. Ze względu na trwający stan epidemiologiczny udział w niej ograniczono tylko do najbliższej rodziny i zaproszonych gości. Trumna z ciałem wybitnego polskiego historyka literatury, profesora nauk humanistycznych spoczęła na cmentarzu Salwatorskim.
więcej o Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj