Lista wiadomości

mobilna

Stypendia "100 na 100" dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

17.12.2018
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się gala finałowa programu stypendialnego "100 na 100" im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego. W gronie uhonorowanych znalazło się sześcioro studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
więcej o Stypendia "100 na 100" dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
uroczystość

Medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Jana Ostrowskiego [FOTO]

14.12.2018
Profesor Jan Ostrowski, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał w piątkowe popołudnie złoty medal "Plus ratio quam vis". Uroczystość odbyła się w sali im. Karola i Karoliny Lanckorońskich w Collegium Iuridicum.
więcej o Medal "Plus ratio quam vis" dla profesora Jana Ostrowskiego [FOTO]
nagrody mobilna

Nagrody UP RP za prace naukowe na temat własności intelektualnej

14.12.2018
9 autorów prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami 16. edycji konkursu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) na najlepsze prace naukowe związane z własnością intelektualną, w tym z jej ochroną, zarządzaniem i marketingiem.
więcej o Nagrody UP RP za prace naukowe na temat własności intelektualnej
uroczystość

Znamy wyniki konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

14.12.2018
Autorzy książki „Ukraiński Piemont: Ruś Zakarpacka w okresie autonomii 1938-1939” prof. Piotr Kołakowski i prof. Michał Jarnecki zostali laureatami XVIII edycji konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego. Nagrodę honorową otrzymał dr hab. Maciej Górny za książkę „Kreślarze ojczyzn: geografowie i granice międzywojennej Europy”.
więcej o Znamy wyniki konkursu im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
osiągnięcie

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego będą prowadzić badania w Austrii

14.12.2018
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) rozstrzygnęła konkurs na wymianę bilateralną pomiędzy Polską a Austrią. Wśród sześciu zaakceptowanych wniosków dwa to projekty naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego będą prowadzić badania w Austrii