Lista wiadomości

55 lat polskich wykopalisk w Pafos. Badacze rozpoczęli nową misję

16.10.2020
15 października w Pafos odbyły się skromne uroczystości z okazji 55-lecia polskich prac archeologicznych na Cyprze. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz cypryjskich, ambasady RP w Nikozji, a także ekipa polskich archeologów, która od początku października pracuje w Nea Pafos w ramach nowej krakowsko-warszawskiej ekspedycji. Kierownikiem badań jest prof. Ewdoksia Papuci-Władyka z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o 55 lat polskich wykopalisk w Pafos. Badacze rozpoczęli nową misję
uroczystość

Najstarsi studenci UJ zainaugurowali nowy rok akademicki w sieci

15.10.2020
W czwartek 15 października 39. rok działalności zainaugurował Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku (JUTW). W roku akademickim 2020/2021 kształcenie rozpocznie pół tysiąca studentów 60+, którzy będą zgłębiać wiedzę na 4 głównych kierunkach i 9 fakultetach. W ofercie znalazło się także 6 języków obcych. Z uwagi na epidemię transmisję skromnej uroczystości w auli Collegium Novum można było zobaczyć w internecie.
więcej o Najstarsi studenci UJ zainaugurowali nowy rok akademicki w sieci
wizyta

Litewski ambasador z wizytą na UJ

15.10.2020
Ambasador Republiki Litewskiej w RP Eduardas Borisovas oraz Rasa Rimickaitė, attaché ds. kultury byli gośćmi rektora UJ prof. Jacka Popiela i prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Doroty Malec. Uczestnicy spotkania rozmawiali o rozwijających się relacjach polsko-litewskich, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy akademickiej.
więcej o Litewski ambasador z wizytą na UJ

5 lat Domu Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

14.10.2020
W październiku mija 5 lat od otwarcia Domu Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (USD). W pierwszej tego typu placówce w Polsce z bezpłatnego pobytu korzystają rodziny małych pacjentów leczonych w uniwersyteckiej lecznicy. W ciągu 60 miesięcy działalności Dom udzielił gościny i wsparcia 433 rodzinom, oferując im 47 627 bezpłatnych noclegów w komfortowych warunkach.
więcej o 5 lat Domu Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym
nagrody

Nagrody premiera RP dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.10.2020
Jak co roku prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy doktorskie oraz w kategorii osiągnięcie w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej, za rok 2019 znalazło się pięcioro badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagrody premiera RP dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego