Uniwersytet z honorową odznaką "Zasłużony dla Wynalazczości"

27.11.2018
Uniwersytet Jagielloński został nagrodzony za szczególne zasługi w dziedzinie wynalazczości. Odznakę przyznaną przez Prezesa Rady Ministrów odebrał w poniedziałek w imieniu władz uczelni prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych. Uroczystość nadania odznaczeń odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie z okazji 100. rocznicy ustanowienia ochrony własności przemysłowej w Polsce oraz Urzędu Patentowego RP.
więcej o Uniwersytet z honorową odznaką "Zasłużony dla Wynalazczości"
Badacze z UJ wyjadą do najlepszych ośrodków naukowych na świecie
osiągnięcie

Badacze z UJ wyjadą do najlepszych ośrodków naukowych na świecie

26.11.2018
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej poinformowała o rozstrzygnięciu 1. naboru wniosków w programie im. Bekkera. Stypendia pokrywające koszty pobytu w renomowanych ośrodkach naukowych otrzymało 12 uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Będą oni prowadzić badania naukowe lub zajęcia dydaktyczne w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Belgii i we Włoszech.
więcej o Badacze z UJ wyjadą do najlepszych ośrodków naukowych na świecie
Następne małe granty od NCN dla młodych naukowców z UJ
osiągnięcie

Następne małe granty od NCN dla młodych naukowców z UJ

26.11.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało 5. listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 23 pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 2 kolejnych.
więcej o Następne małe granty od NCN dla młodych naukowców z UJ
Promocje doktorskie W. Studiów Międzynarodowych i Politycznych
nominacje i promocje

Promocje doktorskie W. Studiów Międzynarodowych i Politycznych

26.11.2018
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Uroczystość odbyła się 22 listopada 2018 roku w auli Collegium Novum. 12 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie W. Studiów Międzynarodowych i Politycznych
JagIMUN 2018

25.11.2018
25 listopada zakończyła się trzecia edycja Jagiellonian University International Model United Nations. Coroczna trzydniowa konferencja stanowi symulację konferencji naukowej w formie gry fabularnej, podczas której uczestniczy pracują w ramach grup roboczych wzorowanych na ONZ oraz doskonalą umiejętności związane z zarządzaniem, językiem, retoryką i dyplomacją.
więcej o JagIMUN 2018