Nominacje profesorskie dla 9 nauczycieli akademickich z UJ
nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla 9 nauczycieli akademickich z UJ

19.10.2018
Prezydent Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 63 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest dziewięcioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się w czwartek w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Nominacje profesorskie dla 9 nauczycieli akademickich z UJ
Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
uroczystość

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

18.10.2018
18 października 2018 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W ceremonii uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
"Uczeni czasów niewoli" - konferencja w Polskiej Akademii Umiejętności
relacja

"Uczeni czasów niewoli" - konferencja w Polskiej Akademii Umiejętności

18.10.2018
Konferencja zorganizowana przez Fundację Panteon Narodowy, Polską Akademię Umiejętności oraz Uniwersytet Jagielloński odbyła się 18 października w siedzibie PAU, w przeddzień uroczystości złożenia prochów Karola Olszewskiego i ziemi z grobu Zygmunta Wróblewskiego w Panteonie Narodowym w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła w Krakowie.
więcej o "Uczeni czasów niewoli" - konferencja w Polskiej Akademii Umiejętności
W wieku 82 lat odszedł profesor Jerzy Aleksandrowicz

17.10.2018
Wybitny lekarz psychiatra i psychoterapeuta, nauczyciel psychoanalizy, superwizor, autor wielu książek, podręczników i publikacji, profesor nauk medycznych. Związany z Akademią Medyczną w Krakowie, następnie z Uniwersytetem Jagiellońskim - Collegium Medicum. Jeden z pionierów psychoterapii w Polsce.
więcej o W wieku 82 lat odszedł profesor Jerzy Aleksandrowicz
Papież, który zmienił oblicze świata
relacja

Papież, który zmienił oblicze świata

17.10.2018
Międzynarodowe grono naukowców i duchownych z Watykanu, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Polski zebrało się w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w związku z upamiętnieniem czterdziestej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
więcej o Papież, który zmienił oblicze świata