Prof. Marcin Barczyński w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel
osiągnięcie

Prof. Marcin Barczyński w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel

12.10.2018
Ogólnopolski projekt "Neuromonitoring nerwów krtaniowych w chirurgii tarczycy" kierowany przez prof. Marcina Barczyńskiego - związanego z Kliniką Chirurgii Endokrynologicznej UJ CM i III Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM w Krakowie i prezesa Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej - znalazł się w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel 2018.
więcej o Prof. Marcin Barczyński w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel
NAWA sfinansuje pierwsze projekty w Uniwersytecie Jagiellońskim

11.10.2018
Dział Obsługi Studentów Zagranicznych UJ (DOSZ) i Dział Współpracy Międzynarodowej UJ (DWM) zostały beneficjentami konkursów "Nowoczesna Promocja Zagraniczna" i "Prom" Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Zwycięskie projekty dotyczą zachęcenia studentów z zagranicy do podjęcia studiów na najstarszej polskiej uczelni oraz doskonalenia kompetencji doktorantów i kadry akademickiej.
więcej o NAWA sfinansuje pierwsze projekty w Uniwersytecie Jagiellońskim
Nagroda NCN za nowatorską koncepcję normatywności prawa
nagrody

Nagroda NCN za nowatorską koncepcję normatywności prawa

10.10.2018
Profesor Bartosz Brożek z Wydziału Prawa i Administracji został laureatem tegorocznej Nagrody Narodowego Centrum Nauki (NCN). To niezwykle prestiżowe wyróżnienie otrzymał za nowatorską koncepcję normatywności prawa oraz innych systemów normatywnych. Uroczystość, którą poprowadziła Grażyna Torbicka, tradycyjnie odbyła się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o Nagroda NCN za nowatorską koncepcję normatywności prawa
W jaki sposób zostanie powołana pierwsza Rada Uczelni w UJ?

10.10.2018
Podczas najbliższego posiedzenia Senatu UJ, które odbędzie się 31 października br., członkowie tego gremium będą głosowali nad projektem uchwały określającej zasady powołania pierwszej Rady Uczelni w Uniwersytecie Jagiellońskim. Wszelkie wątpliwości związane z tą procedurą wyjaśnia dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ prof. Jerzy Pisuliński.
więcej o W jaki sposób zostanie powołana pierwsza Rada Uczelni w UJ?
Nowatorska operacja w SU. Młody muzyk znów będzie grać
osiągnięcie

Nowatorska operacja w SU. Młody muzyk znów będzie grać

09.10.2018
9 października na Oddziale Klinicznym Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego, kierowanym przez dr. hab. Artura Gądka, przeprowadzony został pionierski zabieg wszczepienia innowacyjnej protezy stawu ramiennego OVO. To pierwsza tego typu operacja w Polsce i zaledwie druga w Europie.
więcej o Nowatorska operacja w SU. Młody muzyk znów będzie grać