UJ podpisuje umowę z Chonbuk National University

19.09.2018
Podczas dorocznej 30. międzynarodowej konferencji EAIE Conference and Exhibition w Genewie doszło do podpisania umowy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Chonbuk National University w Korei Południowej. Porozumienie dotyczy m.in. wymiany studenckiej i pracowniczej oraz ustanowienia wspólnych programów nauczania.
więcej o UJ podpisuje umowę z Chonbuk National University
Uniwersytet Jagielloński rozwinie współpracę akademicką z Chinami
wizyta

Uniwersytet Jagielloński rozwinie współpracę akademicką z Chinami

18.09.2018
18 września na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami dwóch chińskich instytucji naukowych: Międzynarodowego Centrum Innowacji w Szkolnictwie Wyższym (International Centre for Higher Education Innovation - ICHEI), działającego pod auspicjami UNESCO, oraz Południowego Uniwersytetu Naukowo-Technicznego (Southern University of Science and Technology).
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozwinie współpracę akademicką z Chinami
Zjazd chemików w UJ
relacja

Zjazd chemików w UJ

18.09.2018
Ponad 750 chemików z ośrodków akademickich z całego kraju spotkało się we wtorek w Krakowie podczas 61. Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTChem). Pięciodniowa konferencja odbywa się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Zjazd chemików w UJ
nominacje i promocje

18.09.2018
Specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie objęli najważniejsze stanowiska w Polskim Towarzystwie Ginekologów i Położników. Funkcję wiceprezesa przez najbliższe trzy lata będzie pełnił prof. Hubert Huras, kierownik O/K Położnictwa i Perinatologii, a przewodniczącym Sekcji Patologii Szyjki Macicy, Kolposkopii i Cytologii został prof. Robert Jach, kierownik O/K Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii SU.
więcej o Specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego w nowych władzach Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników
Dr Sebastian Glatt publikuje w "Nature Communications"

14.09.2018
Doktor Sebastian Glatt z Małopolskiego Centrum Biotechnologii we współpracy z badaczami z Australii dokonał odkrycia dotyczącego molekularnych podstaw postępującej degeneracji komórek nerwowych, które daje nadzieję na opracowanie w przyszłości sposobów na spowolnienie przebiegu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak m.in. choroba Alzheimera czy Parkinsona. Wyniki badań zostały opisane w "Nature Communications".
więcej o Dr Sebastian Glatt publikuje w "Nature Communications"