Doktorat honoris causa dla prof. Piotra Chłosty

13.09.2018
Prof. Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii UJ CM otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie. Uroczyste wręczenia dyplomu odbędzie się w stolicy Węgier 16 listopada 2018 roku.
więcej o Doktorat honoris causa dla prof. Piotra Chłosty
Spotkanie z przedstawicielami China Economic and Social Council

12.09.2018
12 września w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego miało miejsce spotkanie z delegacją China Economic and Social Council (CESC), której przewodniczył Du Qinglin. Celem wizyty było omówienie możliwej współpracy pomiędzy obiema instytucjami.
więcej o Spotkanie z przedstawicielami China Economic and Social Council
Palmy na wolności

11.09.2018
Od połowy sierpnia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego trwają skomplikowane prace przy remoncie kompleksu szklarni Victoria. Skomplikowane, bo na środku placu budowy rosną trzy potężne i cenne daktylowce kanaryjskie.
więcej o Palmy na wolności
Odnowiono Oddział Endokrynologii Ginekologicznej  i Ginekologii

Odnowiono Oddział Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii

10.09.2018
10 września br. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie otwarto zmodernizowane skrzydło Oddziału Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii. Mieści się w nim m.in. nowoczesny i bogato wyposażony blok operacyjny, a także Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej. To właśnie dzięki nim pacjentki działającego w szpitalu Referencyjnego Ośrodka Leczenia Niepłodności będą mogły korzystać z diagnostyki na najwyższym, światowym poziomie.
więcej o Odnowiono Oddział Endokrynologii Ginekologicznej i Ginekologii
Pół wieku brachyterapii w krakowskiej Klinice Okulistyki UJ CM

10.09.2018
7 września 2018 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się sympozjum naukowe z okazji 50-lecia brachyterapii w Klinice Okulistyki UJ CM. W spotkaniu uczestniczyli: władze uczelni oraz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, kierownicy klinik okulistycznych w Polsce, Zarząd Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, zaproszeni zagraniczni goście i pracownicy kliniki.
więcej o Pół wieku brachyterapii w krakowskiej Klinice Okulistyki UJ CM