Medal Plus ratio quam vis dla prof. Zbigniewa Chłapa
nagrody i wyróżnienia

Medal Plus ratio quam vis dla prof. Zbigniewa Chłapa

12.04.2018
Prof. Zbigniew Chłap – specjalista w dziedzinie patomorfologii i patofizjologii – otrzymał medal Plus ratio quam vis. Uroczystość wręczenia odbyła się 11 kwietnia podczas zebrania Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego, w 90. rocznicę urodzin Profesora.
więcej o Medal Plus ratio quam vis dla prof. Zbigniewa Chłapa
UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?
relacja

UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?

12.04.2018
Kwestia bezpieczeństwa stosowania leków jest złożonym zagadnieniem, które nie ogranicza się do powszechnie znanych zasad, jak np. konieczność zażywania większości leków podczas posiłku, czy też unikanie łączenia ich z alkoholem. Na temat właściwych praktyk zażywania leków istnieje w świadomości społecznej wiele mitów, skutecznie podtrzymywanych przed internet i popularną prasę. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają także lekarze, którzy nie zawsze z własnej inicjatywy spieszą z wyczerpującymi zaleceniami.
więcej o UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?
Znamy laureatów 22. Konkursu Wiedzy o UJ. Zwyciężyła Zuzanna Matoga

11.04.2018
Zuzanna Matoga z Krakowa, uczennica Zespołu Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie, wygrała 22. edycję Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i w roku akademickim 2018/2019 rozpocznie studia na Wydziale Prawa i Administracji. Uroczysta gala wręczenia symbolicznych indeksów wszystkim 81 laureatom odbyła się w środę 11 kwietnia w auli Collegium Novum.
więcej o Znamy laureatów 22. Konkursu Wiedzy o UJ. Zwyciężyła Zuzanna Matoga
Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ
nagrody

Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ

11.04.2018
Profesor Andrzej Chwalba z Wydziału Historycznego UJ otrzymał 10 kwietnia br. od Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa Nagrodę im. Klemensa Bąkowskiego. Uroczystość odbyła się w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
więcej o Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ
Ponad 9 mln zł na interdyscyplinarne kształcenie na studiach III stopnia

11.04.2018
5 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma dofinansowanie na realizację 4 wysokiej jakości interdyscyplinarnych programów studiów doktoranckich. Wszystkie projekty zakładają zindywidualizowaną ścieżkę edukacji doktorantów, opiekę dedykowanego tutora, a także finansowanie staży zagranicznych i udziału doktorantów w międzynarodowych konferencjach. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przeznaczyło na ten cel ponad 9 mln zł.
więcej o Ponad 9 mln zł na interdyscyplinarne kształcenie na studiach III stopnia