Profesor Tomasz Guzik członkiem Rady Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

09.04.2018
Rada Fundacji na rzecz Nauki Polskiej powołała prof. Tomasza Guzika z Wydziału Lekarskiego UJ CM, wybitnego specjalistę w zakresie chorób wewnętrznych i alergologii, laureata Nagrody FNP w obszarze nauk przyrodniczych i medycznych z 2010 r., na członka Rady FNP kadencji 2016-2020.
więcej o Profesor Tomasz Guzik członkiem Rady Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Nagroda im. Lwa Sapiehy dla białoruskiego literaturoznawcy

09.04.2018
Dr hab. Aleksandr Feduta został uhonorowany tegoroczną Nagrodą im. Lwa Sapiehy. Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się 4 kwietnia br. na Uniwersytecie Warszawskim. Uniwersytet Jagielloński jest – obok Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – jednym z fundatorów nagrody.
więcej o Nagroda im. Lwa Sapiehy dla białoruskiego literaturoznawcy
Stypendium im. Aleksandra von Humboldta dla profesora Stefana Felsnera
osiągnięcie

Stypendium im. Aleksandra von Humboldta dla profesora Stefana Felsnera

09.04.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wyłoniła laureatów 21. konkursu o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta. Na kilkumiesięczne pobyty naukowe przyjedzie do Polski 3 wybitnych naukowców z Niemiec. Jednym z nich jest prof. Stefan Felsner z Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, który w ramach stypendium na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ zrealizuje projekt "Wielowymiarowość zbiorów częściowo uporządkowanych".
więcej o Stypendium im. Aleksandra von Humboldta dla profesora Stefana Felsnera
Próbna matura z chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim

07.04.2018
Aula Auditorium Maximum w sobotnie przedpołudnie wypełniła się po brzegi. Tegoroczni maturzyści, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z chemii przed majowym egzaminem dojrzałości, mogli napisać maturę próbną. Wydarzenie zorganizowały wspólnie Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i „Dziennik Polski”.
więcej o Próbna matura z chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim
Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego

06.04.2018
Profesor Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Filologicznego. Uroczystość miała miejsce 6 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. Siedmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Filologicznego