osiągnięcia

02.06.2017
2 czerwca 2017 roku, w czasie posiedzenia kolegium rektorskiego w Collegium Novum UJ, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przyjął symboliczną statuetkę z okazji znalezienia się przez uniwersytet, jako jedyną uczelnię w Polsce, na liście 100 najbardziej innowacyjnych szkół wyższych w Europie w rankingu agencji Thomson Reuters.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorowany jako najbardziej innowacyjna uczelnia w Polsce
Srebrny medal „Plus ratio quam vis” dla prof. Alfreda Reronia
nagrody

Srebrny medal „Plus ratio quam vis” dla prof. Alfreda Reronia

02.06.2017
2 czerwca 2017 Uniwersytet Jagielloński uhonorował jednego z najwybitniejszych polskich ginekologów. W uznaniu zasług naukowych i dydaktycznych, krakowska Alma Mater przyznała prof. Alfredowi Reroniowi srebrny medal „Plus ratio quam vis”. Wręczenie medalu było częścią 10. Sympozjum „Aktualne problemy perinatologii”, odbywającego się w Zakopanem.
więcej o Srebrny medal „Plus ratio quam vis” dla prof. Alfreda Reronia
Uniwersytet Jagielloński będzie rozwijać unikatowe studia kurdyjskie

02.06.2017
W czwartek 1 czerwca wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożyli Hemin Herwami, doradca ds. międzynarodowych prezydenta Regionu Kurdystanu w Iraku oraz Amir Grigis, odpowiedzialny w Demokratycznej Partii Kurdystanu za współpracę z krajami europejskimi, autor wydanej w Polsce publikacji "Sprawa kurdyjska w XX wieku". Inicjatorem spotkania z przedstawicielami Wydziału Filologicznego było Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński będzie rozwijać unikatowe studia kurdyjskie
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

02.06.2017
Nad projektem utworzenia logopedii na Uniwersytecie Jagiellońskim pracował zespół młodych logopedów, doktorzy: Rafał Młyński, Magdalena Knapek i Paulina Wójcik-Topór oraz dr hab. Robert Dębski, językoznawca, który z UJ jest związany od lat, a rzemiosła logopedycznego uczył się w Australii w La Trobe University. Koncepcje powstania logopedii na Uniwersytecie od samego początku mocno wspierał prof. Władysław Miodunka. To właśnie autorski program, oparty na australijskich doświadczeniach dr. hab. Roberta Dębskiego, wyróżnia uniwersytecką logopedię, spośród innych takich studiów w Polsce.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

01.06.2017
31 maja 2017 roku w Seulu pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam W. Jelonek oraz prorektor Korea University ds. międzynarodowych prof. Sunhyuk Kim podpisali Memorandum of Understanding.
więcej o W Seulu podpisano Memorandum of Understanding między Uniwersytetem Jagiellońskim a Korea University