Promocje habilitacyjne trzech wydziałów
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne trzech wydziałów

01.06.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Farmaceutycznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Matematyki i Informatyki, które odbyły się 30 maja 2017 roku w auli Collegium Maius. 12 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne trzech wydziałów

01.06.2017
1 czerwca 2017 w Brukseli w Bibliotece Solvay rozpoczyna się międzynarodowe Forum The Guild "Research, Innovation and the Future of Europe". The Guild of European Research-Intensive Universities to międzynarodowa sieć współpracy zrzeszająca prestiżowe uniwersytety europejskie, a której Uniwersytet Jagielloński jest współzałożycielem i członkiem. Forum odbywa się dokładnie w 1. rocznicę ustanowienia sieci.
więcej o The Guild of European Research-Intensive Universities świętuje 1. rocznicę założenia
Sukcesy reprezentacji UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

Sukcesy reprezentacji UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski

31.05.2017
Ubiegły weekend był niezwykle bogaty w wydarzenia (6 wyjazdów reprezentacji UJ w różne części Polski), ale co najważniejsze w sukcesy na arenie Akademickich Mistrzostw Polski.
więcej o Sukcesy reprezentacji UJ w Akademickich Mistrzostwach Polski
Fizyk z UJ nagrodzony przez Polską Akademię Umiejętności
nagrody

Fizyk z UJ nagrodzony przez Polską Akademię Umiejętności

31.05.2017
Profesor Krzysztof Sacha z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem Nagrody im. Mariana Mięsowicza. Polska Akademia Umiejętności (PAU) przyznała to wyróżnienie za pracę "Modeling spontaneous breaking of time-translation symmetry" opublikowaną w czasopiśmie naukowym "Physical Review A".
więcej o Fizyk z UJ nagrodzony przez Polską Akademię Umiejętności
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

31.05.2017
Studia dalekowschodnie moduł Azja Centralna na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ są niezwykle oryginalnym połączeniem efektywnego nauczania języków chińskiego i rosyjskiego z całym wachlarzem zagadnień społecznych, ekonomicznych i kulturowych Dalekiego Wschodu ze szczególnym podkreśleniem roli Azji Centralnej.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim