relacja

07.04.2017
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Kryminologii Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ we współpracy z Katedrą Kryminologii UJ. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało radio UJOT FM.
więcej o IV Ogólnopolska Konferencja Kryminologiczna pt. "Przestępczość przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz interesom finansowym państwa"
W wieku 81 lat zmarł profesor Jerzy Vetulani

07.04.2017
Wybitny psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik prof. Jerzy Vetulani nie żyje. Profesor zmarł w czwartek po godz. 22 w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, w którym przebywał od ponad miesiąca, po tym jak został potrącony przez samochód.
więcej o W wieku 81 lat zmarł profesor Jerzy Vetulani
Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej
uroczystość

Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej

06.04.2017
3 kwietnia 2017 r. rozpoczęły się jubileuszowe X Krakowskie Dni Integracji, które organizowane są co roku przez biura oraz działy ds. osób niepełnosprawnych siedmiu krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jana Pawła II, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnie te współpracują w ramach "Porozumienia na rzecz wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami".
więcej o Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej
Czas na nowoczesnych seniorów
relacja

Czas na nowoczesnych seniorów

06.04.2017
6 kwietnia 2017 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się II Forum Seniora. Hasło przewodnie tej edycji brzmiało „Nowoczesny Senior”. Główną część wydarzenia stanowiła seria wykładów i prezentacji dotyczących ważnych dla seniorów tematów.
więcej o Czas na nowoczesnych seniorów
Wernisaż wystawy "Zabijanie z przekonania"

06.04.2017
We wtorek 4 kwietnia w ramach III Tygodnia Pracy Socjalnej odbył się wernisaż wystawy "Zabijanie z przekonania" autorstwa Michaela Gollnow, organizowanej przez berlińską Fundację Pinel, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Instytut Terapii i Edukacji Społecznej – Stowarzyszenie.
więcej o Wernisaż wystawy "Zabijanie z przekonania"