Przedstawiciele KU Leuven z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Przedstawiciele KU Leuven z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

05.04.2017
4 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja z belgijskiej uczelni Katholieke Universiteit (KU) Leuven, której przewodniczył prof. Georges Gielen, prorektor ds. wydziałów ścisłych i technicznych oraz kadry naukowej.
więcej o Przedstawiciele KU Leuven z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

05.04.2017
29 marca 2017 odbyła się dziewiąta edycja Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. W tym roku wydział odwiedziło ponad 700 uczniów z aż sześciu województw, a olbrzymie zainteresowanie zmusiło organizatorów do wcześniejszego odrzucenia wielu zgłoszeń.
więcej o Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ
Nowe pomieszczenia i sprzęt dla neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego

04.04.2017
Zakończył się remont jednego ze skrzydeł Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Prace trwały 3 miesiące i pochłonęły blisko 1 mln zł. Oddział zyskał 2 komfortowe sale dla noworodków oraz supernowoczesne inkubatory hybrydowe, które mogą pracować zarówno w systemie zamkniętym, jak i otwartym. Dodatkowo, dla zapewnienia stałego komfortu termicznego dziecka, wyposażono je w zintegrowany, podgrzewany materac.
więcej o Nowe pomieszczenia i sprzęt dla neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego
Powstała interaktywna aplikacja wspomagająca rehabilitację afatyków

04.04.2017
W sieci dostępna jest już bezpłatna aplikacja wspomagająca rehabilitację osób dotkniętych afazją - AFAST przygotowana w ramach projektu "Afast Powiedz to!". Nowatorski produkt powstał we współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medcium z Parkiem Naukowo-Technologicznym "Technopark Gliwice" i Fundacją Salus Publica. Realizacja projektu została dofinansowana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu "Innowacje społeczne".
więcej o Powstała interaktywna aplikacja wspomagająca rehabilitację afatyków
Społeczność akademicka składa kondolencje mieszkańcom Sankt Petersburga

04.04.2017
W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce wczoraj w Sankt Petersburgu, Uniwersytet Jagielloński wydał następujące oświadczenie.
więcej o Społeczność akademicka składa kondolencje mieszkańcom Sankt Petersburga