Podpisanie listu intencyjnego między UJ i firmą IBM

10.01.2017
Dokument został podpisany 9 stycznia przez prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorotę Malec i Sławomira Kumkę, dyrektora Laboratorium Oprogramowania IBM.
więcej o Podpisanie listu intencyjnego między UJ i firmą IBM
Dr Daniel Cichy nowym szefem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
nominacje i promocje

Dr Daniel Cichy nowym szefem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

10.01.2017
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński powołał dr. Daniela Cichego z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego na stanowisko dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (PWM). Nominowany od maja ubiegłego roku był zastępcą dyrektora PWM, a od stycznia 2013 roku redaktorem naczelnym Wydawnictwa.
więcej o Dr Daniel Cichy nowym szefem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
Senat UJ apeluje o poszanowanie ładu demokratycznego w Polsce

10.01.2017
Na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbyło się 10 stycznia w Librarii Collegium Maius podjęta została uchwała w sprawie poszanowania ładu demokratycznego w Polsce. Treść dokumentu przytaczamy poniżej.
więcej o Senat UJ apeluje o poszanowanie ładu demokratycznego w Polsce
Muzyczny Orient Express w Auditorium Maximum UJ

08.01.2017
Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia uświetniła tegoroczny Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Zanim muzycy wyruszyli w niezwykłą podróż, życzenia z okazji rozpoczętego 2017 roku w imieniu całej społeczności akademickiej złożył rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który przekazał Jurkowi Dybałowi, dyrektorowi zespołu, na co dzień muzykowi Filharmoników Wiedeńskich, prezent w postaci miniaturowej repliki berła rektorskiego.
więcej o Muzyczny Orient Express w Auditorium Maximum UJ
Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ
wydarzenie kulturalne

Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ

07.01.2017
W przededniu tradycyjnego Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego, którego wykonawcą w tym roku będzie Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, w auli Auditorium Maximum odbyła się próba do występu.
więcej o Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ