Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja
uroczystość

Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja

04.01.2017
4 stycznia 2017 roku odbył się pogrzeb prof. Aleksandra Koja - wybitnego uczonego, trzykrotnego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórcy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, jednego z inicjatorów powstania Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja
UJ współpracuje z IBM przy tworzeniu nowatorskiej aplikacji

03.01.2017
Firma IBM we współpracy z Instytutem Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego pracuje nad rozwojem aplikacji Jane AI, pełniącej funkcję trenera osobistego. Aplikacja jest zaprojektowana w celu analizy danych dotyczących aktywności fizycznej i zachęcania użytkowników do regularnych ćwiczeń. Aplikacja Jane AI jest rozwijana w oparciu o rozwiązania znane z kognitywnego systemu Watson.
więcej o UJ współpracuje z IBM przy tworzeniu nowatorskiej aplikacji
Szpital Uniwersytecki z dotacją na walkę z cukrzycą

03.01.2017
Oddział Kliniczny Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został wybrany do realizacji 2 zadań programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia (MZ) „Program Wsparcia Ambulatoryjnego Leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej na lata 2016-2018”. Otrzymana dotacja w wysokości blisko 200 tys. zł zostanie przeznaczona na doposażenie Gabinetu Leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej oraz przeprowadzenie kursów i szkoleń dla personelu.
więcej o Szpital Uniwersytecki z dotacją na walkę z cukrzycą
Zmarł profesor Aleksander Koj. Trzykrotny rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

30.12.2016
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w czwartek 29 grudnia br. zmarł profesor Aleksander Koj, były rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitny profesor nauk przyrodniczych, biolog i biochemik, współtwórca Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. W lutym przyszłego roku skończyłby 82 lata.
więcej o Zmarł profesor Aleksander Koj. Trzykrotny rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS
osiągnięcie

FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS

28.12.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki drugiego konkursu w programie Team, który oferuje granty na przełomowe w skali międzynarodowej badania realizowane przez wybitnych uczonych w zespołach badawczych. W gronie laureatów znalazł się dr Grzegorz Zuzel z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, który na realizację swojego projektu otrzymał ponad 3,2 mln złotych. W badania zaangażowani będą również naukowcy z Belgii i Hiszpanii.
więcej o FNP dofinansuje innowacyjne badania na Wydziale FAIS