Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami Prezesa Rady Ministrów
osiągnięcie

Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami Prezesa Rady Ministrów

25.11.2016
Prof. Andrzej Borowski, prof. Józef Spałek, dr Michał Bizoń i dr Mateusz Konczal zostali laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów. Na czwartkowej uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministra nagrody 44 naukowcom wręczył Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. - To, czym państwo się zajmujecie, to, co jest zawodem, misją, powołaniem, ma konstytutywny sens dla człowieczeństwa - powiedział szef resortu nauki.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy z nagrodami Prezesa Rady Ministrów
Przedpremierowy pokaz "Śpiącej Królewny" w szpitalu dziecięcym

25.11.2016
Balet Cracovia Danza zatańczył 24 listopada w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Mali pacjenci mogli się poczuć wyróżnieni. Specjalnie dla nich tancerze przygotowali przedpremierowy pokaz najnowszego spektaklu "Śpiąca Królewna", który premierę będzie miał 4 grudnia w Filharmonii Krakowskiej.
więcej o Przedpremierowy pokaz "Śpiącej Królewny" w szpitalu dziecięcym
W Collegium Novum odsłonięto tablicę pamięci profesora Józefa A. Gierowskiego
uroczystość

W Collegium Novum odsłonięto tablicę pamięci profesora Józefa A. Gierowskiego

24.11.2016
W 10. rocznicę śmierci prof. Józefa Andrzeja Gierowskiego w korytarzu rektorskim Collegium Novum odsłonięto tablicę, która ma przypominać tego wybitnego naukowca. Czwartkowa uroczystość zgromadziła władze rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Historycznego, a także rodzinę, przyjaciół i współpracowników uhonorowanego. Inicjatorem uczczenia pamięci byłego rektora najstarszej polskiej uczelni w latach 1981-1987 był Instytut Historii.
więcej o W Collegium Novum odsłonięto tablicę pamięci profesora Józefa A. Gierowskiego
Prof. Jacques Leroy uhonorowany Orderem Zasługi RP
nagrody

Prof. Jacques Leroy uhonorowany Orderem Zasługi RP

24.11.2016
24 listopada 2016 r. prof. Jacques Leroy otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu prezydenta RP medal wręczył Paweł Ćwik, wicewojewoda małopolski.
więcej o Prof. Jacques Leroy uhonorowany Orderem Zasługi RP
Wernisaż wystawy "Kiev 2014 / Kijów 2014"

23.11.2016
W środę 23 listopada w Auditorium Maximum UJ odbył się wernisaż wystawy "Kiev 2014 / Kijów 2014". Espozycja przedstawia prace belgijskiego fotografa Jima Sumkaya, który uwiecznił wydarzenia, jakie miały miejsce na placu Niepodległości - tzw. Majdanie - na początku 2014 roku w Kijowie.
więcej o Wernisaż wystawy "Kiev 2014 / Kijów 2014"