Profesorowie UJ nowymi członkami Polskiej Akademii Umiejętności

Profesorowie UJ nowymi członkami Polskiej Akademii Umiejętności

21.11.2016
19 listopada w auli gmachu przy ul. Sławkowskiej 17 odbyło się uroczyste posiedzenie naukowe Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o Profesorowie UJ nowymi członkami Polskiej Akademii Umiejętności
Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki

Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki

21.11.2016
Prof. Armen Edigarian, prorektor UJ ds. dydaktyki, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Matematyki i Informatyki. Uroczystość miała miejsce 17 listopada 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 6 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki

19.11.2016
19 listopada mija dokładnie 200 lat od powstania Uniwersytetu Warszawskiego. Tego dnia w 1816 roku car Rosji i król Polski Aleksander I wydał edykt, na mocy którego powstała warszawska uczelnia. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie przyłącza się do życzeń napływających dziś do Uniwersytetu Warszawskiego od przyjaciół i współpracowników z całej Polski, Europy i świata.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gratuluje Uniwersytetowi Warszawskiemu jubileuszu 200-lecia istnienia
Profesor Wacław Uruszczak uhonorowany przez papieża Franciszka

18.11.2016
Order św. Sylwestra, najwyższe odznaczenie papieskie przyznawane osobom świeckim, otrzymał w czwartek kierownik Katedry Historii Prawa Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wacław Uruszczak. Wyróżnienie wręczył mu ks. prof. Józef Stala, prorektor ds. potencjału naukowego i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, podczas sympozjum "Kościół wobec małżeńskich sytuacji nieregularnych...".
więcej o Profesor Wacław Uruszczak uhonorowany przez papieża Franciszka
Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego

Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego

18.11.2016
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Lekarskiego. Uroczystość miała miejsce 15 listopada 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 37 promowanych w trzech grupach złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego