Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich na UJ
wizyta

Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich na UJ

13.10.2016
Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar gościł 12 października w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najpierw odwiedził Dział ds. Osób Niepełnosprawnych, wieczorem zaś poprowadził debatę w Auditorium Maximum.
więcej o Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich na UJ
Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem
osiągnięcie

Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem

12.10.2016
Dr hab. Marcin Szwed z Wydziału Filozoficznego UJ to jeden z trojga tegorocznych laureatów Nagrody Narodowego Centrum Nauki. Kapituła konkursowa nagrodziła go za prowadzone na dużą skalę badania nad plastycznością mózgu u osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się 12 października w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach. Każdy z zwycięzców otrzyma 50 tysięcy złotych.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki za badania nad ludzkim mózgiem
Uniwersytet Jagielloński składa ostatni hołd Andrzejowi Wajdzie

12.10.2016
Reprezentujący całą społeczność akademicką UJ rektor prof. Wojciech Nowak wpisał się do wystawionej w Urzędzie Miasta Krakowa księgi kondolencyjnej, żegnając w ten sposób wybitnego reżysera i doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swój podpis w księdze złożył także prorektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Uniwersytet Jagielloński składa ostatni hołd Andrzejowi Wajdzie
Lekarze z szpitala dziecięcego wyróżnieni przez "Puls Medycyny"
osiągnięcie

Lekarze z szpitala dziecięcego wyróżnieni przez "Puls Medycyny"

12.10.2016
Czterech specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimu (USD)zostało wyróżnionych w konkursie Złoty Skalpel 2016. Ich innowacyjne projekty dotyczą chirurgii, kardiochirurgii i ortopedii dziecięcej. Plebiscyt od 8 lat organizuje branżowe pismo "Puls Medycyny".
więcej o Lekarze z szpitala dziecięcego wyróżnieni przez "Puls Medycyny"
Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki
uroczystość

Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki

12.10.2016
11 października po raz 35. „Gaudeamus igitur” zabrzmiał dla najstarszych studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Obecni byli również prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec, prof. Beata Tobiasz-Adamczyk, prof. Andrzej Mania, dyrektor Instytutu Historii dr hab. Sławomir Sprawski, dr Andrzej Marzec oraz kierownik Ogrodu Botanicznego dr hab. Józef Mitka, prof. UJ. Wykład inauguracyjny "Jak żyć długo, mądrze i szczęśliwie" wygłosił prof. Jerzy Vetulani.
więcej o Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki