Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Wizyta młodych ludzi z całego świata w ramach projektu "Pociąg Pamięci"

06.09.2021
3 września w auli Collegium Novum odbyło się spotkanie w ramach międzynarodowego projektu "Pociąg Pamięci" (Le Train des Mémoires - fr.), którego celem jest upamiętnienie Holokaustu. Tym razem zostało zorganizowane zostało przez Zgromadzenie Parlamentarne Frankofonii - Assemblée Parlementaire de la Francophonie (APF) pod hasłem "Pamięć o przeszłości w przestrzeni frankfońskiej oraz przekazywanie pamięci przyszłym pokoleniom".
więcej o Wizyta młodych ludzi z całego świata w ramach projektu "Pociąg Pamięci"
UJ cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród Polonii

25.08.2021
Ponad 600 młodych osób polskiego pochodzenia z całego świata otrzyma stypendia w ramach programu dla Polonii im. gen. Władysława Andersa na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie lub studia II stopnia. Ilu z nich będzie kształciło się w Uniwersytecie Jagiellońskim, dowiemy się wkrótce. Pośród szkół wyższych, na których wnioskodawcy deklarowali chęć podjęcia kształcenia, najstarsza polska uczelnia jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
więcej o UJ cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród Polonii
Uniwersyteckie inwestycje w finale konkursu Modernizacja Roku [GŁOSOWANIE]

24.08.2021
Przebudowana szklarnia Victoria w Ogrodzie Botanicznym UJ i nowa siedziba Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ znalazły się w finale 25. edycji ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Dziś startuje plebiscyt internetowy dla realizacji finałowych. Zachęcamy do oddania głosu na uniwersyteckie inwestycje.
więcej o Uniwersyteckie inwestycje w finale konkursu Modernizacja Roku [GŁOSOWANIE]
Nagroda <span lang="en">Williama G. Fateley'a</span> dla doktorantki UJ

Nagroda Williama G. Fateley'a dla doktorantki UJ

13.08.2021
Paulina Kozioł z Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS i doktorantka Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką tegorocznej nagrody Williama G. Fateley’a. Wyróżnienie, ufundowane przez The Coblentz Society oraz rodzinę Fateley’ów, przyznawane jest jednemu studentowi za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie spektroskopii oscylacyjnej.
więcej o Nagroda Williama G. Fateley'a dla doktorantki UJ
Sukces studentów UJ w międzynarodowym konkursie matematycznym

09.08.2021
W dniach 2-7 sierpnia odbył się 28. International Mathematics Competition for University Students (IMC). W konkursie wzięła udział rekordowa liczba 590 uczestników z blisko 160 uniwersytetów z całego świata. Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskali w nim najlepszy wynik od dekady.
więcej o Sukces studentów UJ w międzynarodowym konkursie matematycznym