перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Walne zgromadzenie Una Europa na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim

09.11.2021
W zeszłym tygodniu ponad 50 osób reprezentujących studentów, pracowników oraz władze ośmiu uczelni z Berlina, Bolonii, Edynburga, Leuven, Madrytu, Krakowa, Helsinek oraz Paryża, zrzeszonych w ramach sieci Una Europa, spotkało się po raz pierwszy od dwóch lat na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Przedstawicielami Uniwersytetu Jagiellońskiego na Walnym Zgromadzeniu byli pełnomocnik Rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa prof. Stanisław Kistryn, prodziekan ds. współpracy międzynarodowej i badań naukowych Wydziału Prawa i Administracji UJ prof. Bartosz Brożek oraz współprzewodniczący Una Europa Student Board Marco Reyes-Bernal.
Читати ще o Walne zgromadzenie Una Europa na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim
Ambasador Niemiec z wizytą na najstarszej uczelni w Polsce

29.10.2021
28 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Niemiec w Polsce dr Arndt Freytag von Loringhoven wraz z małżonką. Program wizyty obejmował spotkanie z władzami Uniwersytetu oraz zwiedzanie Muzeum UJ Collegium Maius. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Jacek Popiel.
Читати ще o Ambasador Niemiec z wizytą na najstarszej uczelni w Polsce

26.10.2021
26 października w Collegium Maius odbyło się spotkanie delegacji zarządu Facility for Antiproton and Ion Research (FAIR) z władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego celem było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy obiema instytucjami oraz wymianie naukowej i studenckiej. Najstarszą uczelnię w Polsce reprezentował prorektor ds. badań naukowych prof. Piotr Kuśtrowski.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński podpisuje umowę z międzynarodowym ośrodkiem naukowym FAIR
Sieć The Guild apeluje o wspieranie uniwersytetów jako centrów innowacji

25.10.2021
Sieć The Guild of European Research-Intensive Universities, której jednym z członków-założycieli jest Uniwersytet Jagielloński, zaapelowała o przyznanie zwiększonych funduszy na cele związane z transferem wiedzy oraz wspieraniem naukowców w zakresie wdrażania innowacji.
Читати ще o Sieć The Guild apeluje o wspieranie uniwersytetów jako centrów innowacji
Profesor Krzysztof Pyrć uhonorowany medalem Polskiej Akademii Nauk

19.10.2021
Prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, członek interdyscyplinarnego zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk, został uhonorowany Medalem PAN im. Mikołaja Kopernika. Odznaczenie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia zasłużonym dla środowiska naukowego w Polsce uczonym, którzy nie są krajowymi członkami PAN.
Читати ще o Profesor Krzysztof Pyrć uhonorowany medalem Polskiej Akademii Nauk