Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka

20.05.2024
W związku ze strajkiem okupacyjnym w akademiku "Kamionka" władze Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny informują, że już 20 kwietnia br. podjęły decyzję o wstrzymaniu kolejnego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Kamionka w Krakowie.
więcej o Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka
Astronom z UJ laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka
nagrody

Astronom z UJ laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka

20.05.2024
Dr Piotr Guzik z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Naukowiec został uhonorowany za popularyzację zagadnień związanych z astronomią oraz działania na rzecz ochrony przyrody. Wyłonienie laureata spośród trojga badaczy nastąpiło 18 maja w Krakowie, podczas zjazdu Klubu Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, który jest organizatorem konkursu.
więcej o Astronom z UJ laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka
Badacze UJ wśród pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 8

20.05.2024
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało pierwsze wyniki 8.edycji konkursu MINIATURA. Pięcioro naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 150 tys. złotych na realizację działań naukowych, takich jak badania wstępne lub pilotażowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Badacze UJ wśród pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 8
Dr hab. Szymon Tarapata w radzie kwartalnika "Probacja"

20.05.2024
Wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart wręczyła w piątek 17 maja akty powołania członkom Rady Programowo-Naukowej kwartalnika naukowego "Probacja". W gronie nowo mianowanych jest dr hab. Szymon Tarapata z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr hab. Szymon Tarapata w radzie kwartalnika "Probacja"
Badaczki Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatkami <span lang="en">Proof of Concept</span> FNP

Badaczki Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatkami Proof of Concept FNP

20.05.2024
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki 1. naboru wniosków w działaniu Proof of Concept. Dr Marcie Materskiej-Samek z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz prof. Monice Brzychczy-Włoch z Wydziału Lekarskiego UJ CM przyznano ponad 1,3 mln zł na realizację projektów dotyczących rozwoju rynku filmowego w Polsce oraz inteligentnej walki z sepsą.
więcej o Badaczki Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatkami Proof of Concept FNP