nominacje i promocje

14.06.2017
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filozoficznego oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, które odbyły się 13 czerwca 2017 roku w auli Collegium Maius. 13 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Filozoficznego i W. Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego
uroczystość

Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego

14.06.2017
Szkoła Prawa Niemieckiego na Wydziale Prawa i Administracji UJ obchodziła w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia. W tym czasie stała się ona przykładem udanej współpracy między Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetami w Heidelbergu i Moguncji, czego świadectwem są setki jej absolwentów.
więcej o Zakończenie 20. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego
Prof. Armen Edigarian z wizytą na Indiana University
wizyta

Prof. Armen Edigarian z wizytą na Indiana University

14.06.2017
W dniach 15-29 maja br. prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian przebywał na Indiana University w Bloomington. Celem wizyty było rozszerzenie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a jedną z najbardziej innowacyjnych uczelni w Stanach Zjednoczonych.
więcej o Prof. Armen Edigarian z wizytą na Indiana University
Światowej sławy okulistka z wizytą na UJ

14.06.2017
W dniach 8–17 czerwca Uniwersytet Jagielloński gości światowej sławy naukowca i klinicystę prof. Martine J. Jäger z Wydziału Okulistyki Universiteit Leiden w Holandii. W środę w swoim gabinecie przyjął ją również rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Światowej sławy okulistka z wizytą na UJ
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

14.06.2017
Jest to jedyna specjalność na UJ łącząca intensywną naukę języków ukraińskiego i rosyjskiego z gruntownym poznaniem kultury Ukrainy oraz praktycznymi umiejętnościami translatologicznymi. Studia na specjalności filologia ukraińska z językiem rosyjskim to więcej niż nauka języków, to klucz do poznania i zrozumienia dwóch wielkich obszarów geokulturowych: Ukrainy i Rosji.
więcej o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim