Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Krzysztofa Zamorskiego
uroczystość

Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Krzysztofa Zamorskiego

23.03.2023
Profesor Krzysztof Zamorski - niestrudzony badacz, charyzmatyczny wykładowca, innowacyjny i skuteczny organizator życia naukowego i dydaktyki uniwersyteckiej - otrzymał w czwartek 23 marca srebrny medal "Plus ratio quam vis". Uhonorowany przez wiele lat związany był z Wydziałem Historycznym UJ, a także Biblioteką Jagiellońską, którą przeprowadził przez skomplikowany proces komputeryzacji oraz rozbudowy, wprowadzając ją w XXI wiek.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował prof. Krzysztofa Zamorskiego
Nominacje profesorskie dla pięciorga naukowców z UJ CM
nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla pięciorga naukowców z UJ CM

22.03.2023
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 57 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Nowo mianowani profesorowie reprezentują 40 instytucji naukowych. Najwięcej z nich wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Uroczystość odbyła się 21 marca w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Nominacje profesorskie dla pięciorga naukowców z UJ CM
Otworzono Przestrzenie Kreatywnej Współpracy w Uniwersytecie Jagiellońskim
relacja

Otworzono Przestrzenie Kreatywnej Współpracy w Uniwersytecie Jagiellońskim

20.03.2023
17 marca zainaugurowano na UJ funkcjonowanie systemu Przestrzeni Kreatywnej Współpracy, realizowanego w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uniwersytet Jagielloński" (ID.UJ) przedsięwzięcia, którego celem jest zapewnienie członkiniom i członkom społeczności akademickiej elastycznej przestrzeni do wspólnej i kreatywnej pracy oraz ułatwienie spotkań i realizacji projektów z partnerami zewnętrznymi.
więcej o Otworzono Przestrzenie Kreatywnej Współpracy w Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ wspiera Program Miast i Społeczności Przyjaznym Osobom Starszym

20.03.2023
Spotkanie konsultacyjne WHO z interesariuszami w sprawie wytycznych dla krajowych programów dotyczących miast i społeczności przyjaznych starzeniu w kontekście sytuacji kryzysowych, odbywa się w dniach 20-21 marca na Uniwersytecie Jagiellońskim (dzięki współpracy Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych).
więcej o UJ wspiera Program Miast i Społeczności Przyjaznym Osobom Starszym
Widać już wiosnę w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]

17.03.2023
W najbliższych dniach aura będzie sprzyjać spacerom na świeżym powietrzu. Przedwiośnie to idealny czas, by udać się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Mikołaja Kopernika 27, w którym kwitnie już wiele gatunków roślin. Ożywienie widać także w ptasim świecie.
więcej o Widać już wiosnę w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]