Unikatowy kierunek studiów ruszy na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM

06.04.2018
Drug Discovery & Development (DD&D) to jedyne takie studia w Polce i Europe Środkowej. Od przyszłego roku akademickiego znajdą się w ofercie edukacyjnej Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. Nowy kierunek to interesująca propozycja dla absolwentów studiów I i II stopnia w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych i medycznych, którzy chcą kontynuować naukę, koncentrując się na aspektach identyfikacji oraz opracowywania nowych leków.
więcej o Unikatowy kierunek studiów ruszy na Wydziale Farmaceutycznym UJ CM
Władze UJ uczestniczyły w obchodach jubileuszu Uniwersytetu Karola

06.04.2018
W 1348 roku król Czech Karol IV Luksemburski założył w Pradze uczelnię wyższą. Data ta wyznacza czas rozpoczęcia działalności dzisiejszego Uniwersytetu Karola - najstarszej uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej - pozwalając uroczyście świętować 670. rocznicę jej powstania. Na jubileuszowe obchody udała się delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z rektorem Wojciechem Nowakiem na czele.
więcej o Władze UJ uczestniczyły w obchodach jubileuszu Uniwersytetu Karola
Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego

06.04.2018
Profesor Tomasz Grodzicki, prorektor ds. Collegium Medicum, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Lekarskiego. Uroczystość miała miejsce 5 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. 34 promowanych w trzech grupach złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego
Naukowcy z WBBiB UJ opublikowali artykuł w "Nucleic Acid Research"

06.04.2018
Zespół doktora Wojciecha Strzałki z Zakładu Biotechnologii Roślin z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ opublikował w prestiżowym czasopiśmie "Nucleic Acid Research" artukuł "Inhibition of DNA replication by an anti-PCNA aptamer/PCNA complex".
więcej o Naukowcy z WBBiB UJ opublikowali artykuł w "Nucleic Acid Research"
UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości
osiągnięcie

UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości

05.04.2018
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii "Innowacyjne rozwiązania przyszłości na uczelni" za realizację projektu "Dydaktyka, Innowacja, Rozwój. Podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwój innowacyjnej edukacji".
więcej o UJ Collegium Medicum innowacyjną uczelnią przyszłości