Znamy laureatów 22. Konkursu Wiedzy o UJ. Zwyciężyła Zuzanna Matoga

11.04.2018
Zuzanna Matoga z Krakowa, uczennica Zespołu Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie, wygrała 22. edycję Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i w roku akademickim 2018/2019 rozpocznie studia na Wydziale Prawa i Administracji. Uroczysta gala wręczenia symbolicznych indeksów wszystkim 81 laureatom odbyła się w środę 11 kwietnia w auli Collegium Novum.
więcej o Znamy laureatów 22. Konkursu Wiedzy o UJ. Zwyciężyła Zuzanna Matoga
Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ
nagrody

Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ

11.04.2018
Profesor Andrzej Chwalba z Wydziału Historycznego UJ otrzymał 10 kwietnia br. od Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa Nagrodę im. Klemensa Bąkowskiego. Uroczystość odbyła się w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
więcej o Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ
Ponad 9 mln zł na interdyscyplinarne kształcenie na studiach III stopnia

11.04.2018
5 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma dofinansowanie na realizację 4 wysokiej jakości interdyscyplinarnych programów studiów doktoranckich. Wszystkie projekty zakładają zindywidualizowaną ścieżkę edukacji doktorantów, opiekę dedykowanego tutora, a także finansowanie staży zagranicznych i udziału doktorantów w międzynarodowych konferencjach. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przeznaczyło na ten cel ponad 9 mln zł.
więcej o Ponad 9 mln zł na interdyscyplinarne kształcenie na studiach III stopnia
Światowej sławy urolodzy zobaczyli operację w Szpitalu Uniwersyteckim

10.04.2018
Katedra i Klinika UJ CM znalazła się w gronie najbardziej prestiżowych ośrodków urologicznych wybranych do zaprezentowania swoich technik operacyjnych w ramach 2. edycji SIU LIVE. Przeprowadzony 6 kwietnia w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zabieg laparoskopowej totalnej histerektomii z sakrokolpopeksją mogli na żywo obejrzeć uczestnicy kongresu z całego świata.
więcej o Światowej sławy urolodzy zobaczyli operację w Szpitalu Uniwersyteckim
Promocje doktorskie W. Chemii i W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie W. Chemii i W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

10.04.2018
Profesor Armen Edigarian, prorektor ds. dydaktyki, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Chemii oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Uroczystość miała miejsce 10 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. 11 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie W. Chemii i W. Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii