Ojciec Święty z nieplanowaną wizytą w Szpitalu Uniwersyteckim

28.07.2016
W czwartek rano papież Franciszek przybył do Szpitala Uniwersyteckiego, w którym przebywa kardynał Franciszek Macharski, były metropolita krakowski. Był to nieoficjalny i nieplanowany wcześniej punkt wizyty Ojca Świętego w Krakowie.
więcej o Ojciec Święty z nieplanowaną wizytą w Szpitalu Uniwersyteckim
Rektor UJ uczestniczył w spotkaniu z papieżem Franciszkiem

27.07.2016
W środę rozpoczęła się wizyta papieża Franciszka w Polsce. Ojciec Święty, tuż po ceremonii powitania na lotnisku w podkrakowskich Balicach, udał się na Zamek Królewski na Wawelu, gdzie na dziedzińcu spotkał się z władzami państwowymi, regionalnymi, miejskimi oraz kościelnymi, korpusem dyplomatycznym i przedstawicielami środowiska akademickiego. W oficjalnym powitaniu papieża wziął udział rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Rektor UJ uczestniczył w spotkaniu z papieżem Franciszkiem
Piotr Gąsiorek: Krakus na Borneo
twarze uj

Piotr Gąsiorek: Krakus na Borneo

25.07.2016
Piotr, ostatni bohater cyklu „Twarze UJ", to rodowity krakowianin, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Studiuje na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. Jak mówi, ma już sprecyzowane plany na przyszłość. Na pewno poświęci się zoologii.
więcej o Piotr Gąsiorek: Krakus na Borneo
Młodzi ekolodzy z całego świata debatują w Auditorium Maximum

25.07.2016
Z udziałem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, ministrów środowiska Polski i Włoch, naukowców, kardynałów i młodzieży z całego świata rozpoczęła się w Auditorium Maximum UJ jednodniowa konferencja "Ekologia integralna. Laudato Si. Młodzi bohaterami zmian". Spotkanie jest jednym z wydarzeń towarzyszących rozpoczynających się jutro w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.
więcej o Młodzi ekolodzy z całego świata debatują w Auditorium Maximum
Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej
osiągnięcie

Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej

25.07.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie First Team, którego celem jest finansowanie pierwszych zespołów badawczych kierowanych przez doktorów na wczesnym etapie kariery naukowej realizujących badania o przełomowym znaczeniu naukowym lub gospodarczym. Jednym z jego laureatów jest dr Sebastian Glatt, któremu na realizację projektu "Modyfikacje tRNA w chorobach u ludzi" przyznano niemal 2 mln zł.
więcej o Dr Sebastian Glatt nagrodzony przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej