Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych uniwersytetów na świecie

08.08.2016
W tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Nature Index 2016 Rising Stars Uniwersytet Jagielloński znalazł się wśród czołowych światowych uczelni. Ranking jest tworzony na podstawie afiliacji autorów artykułów publikowanych w 68 renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych uniwersytetów na świecie
Zagrzeb: Wielki sukces futsalistek AZS UJ

Zagrzeb: Wielki sukces futsalistek AZS UJ

08.08.2016
W rozgrywanych w Chorwacji Uniwersyteckich Mistrzostwach Europy Kobiet w Futsalu prowadzona przez Krzysztofa Mastalerza drużyna Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Jagiellońskiego zdobyła brązowym medal.
więcej o Zagrzeb: Wielki sukces futsalistek AZS UJ
Społeczność akademicka żegna kardynała Franciszka Macharskiego

04.08.2016
W czwartek 4 sierpnia pogrążeni w żałobie po utracie kardynała Franciszka Macharskiego mieszkańcy Krakowa mogli dać wyraz swemu żalowi, wpisując się do ksiąg kondolencyjnych umieszczonych w budynkach Kurii Metropolitalnej oraz Urzędu Miasta. W imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego wpisu do ksiąg dokonał rektor UJ, prof. Wojciech Nowak.
więcej o Społeczność akademicka żegna kardynała Franciszka Macharskiego
Odszedł kardynał Franciszek Macharski

02.08.2016
Z ogromnym smutkiem informujemy, że 2 sierpnia 2016 roku w wieku 89 lat odszedł do wieczności wielki Człowiek, Kardynał Franciszek Macharski.
więcej o Odszedł kardynał Franciszek Macharski
Papież w szpitalu dziecięcym: Nie mogło mnie tu zabraknąć

29.07.2016
- Nie mogło zabraknąć podczas mojej wizyty w Krakowie spotkania z młodymi pacjentami tego szpitala. Chciałbym zatrzymać się trochę przy każdym chorym dziecku, przy jego łóżku, przytulić je jedno po drugim, posłuchać choćby przez chwilę każdego z was i razem milczeć w obliczu pytań, na które nie ma natychmiastowych odpowiedzi. I modlić się - powiedział papież Franciszek podczas wizyty, którą złożył 29 lipca, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.
więcej o Papież w szpitalu dziecięcym: Nie mogło mnie tu zabraknąć