Konferencja Rektorów EUNIS
relacja

Konferencja Rektorów EUNIS

15.04.2016
14 kwietnia na Uniwersytecie Jagiellońskim otwarto trzydniowe spotkanie prawie 40 rektorów z całej Europy, zrzeszonych w organizacji EUNIS - European University Information Systems.
więcej o Konferencja Rektorów EUNIS
I Forum Seniora

14.04.2016
14 kwietnia 2016 r. w Auditorium Maximum UJ odbyła się pierwsza edycja konferencji Forum Seniora "Od aktywności do zdrowia. Jak podnieść jakość życia seniorów", której organizatorem był „Dziennik Polski", a głównym partnerem Uniwersytet Jagielloński. Wydarzenie to było dedykowane dla seniorów, którzy przybyli w bardzo licznym gronie.
więcej o I Forum Seniora
Powstał pionierski podręcznik z zakresu ekonomiki zdrowia

14.04.2016
Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazał się pierwszy, akademicki podręcznik z zakresu ekonomiki zdrowia "Od ekonomii do ekonomiki zdrowia" pod redakcją naukową prof. Stanisławy Golinowskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Publikację współfinansowały ministerstwa Zdrowia oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych, którą otrzymał Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM.
więcej o Powstał pionierski podręcznik z zakresu ekonomiki zdrowia
Rusza budżet obywatelski województwa małopolskiego

14.04.2016
Od 15 kwietnia mieszkańcy Małopolski będą mogli zgłaszać zadania do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 31 lipca. Na realizację projektów przeznaczono 6 mln zł. Po 1 mln zł dla każdego subregionu: tarnowskiego, sądeckiego, podhalańskiego, Małopolski Zachodniej, Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego i miasta Krakowa.
więcej o Rusza budżet obywatelski województwa małopolskiego
Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach
wydarzenie studenckie

Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach

13.04.2016
10 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie filmowe organizowane przez studentów ze Stowarzyszenia All in UJ. Tym razem w Baszcie zamku w Przegorzałach, siedzibie Instytutu Europeistyki UJ oraz Centrum Badań Holokaustu UJ, odbyła się projekcja filmu "Palacz zwłok" Juraja Herza.
więcej o Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach