Ludwik Gross - odkrywca wirusów onkogennych

06.04.2016
Ludwik Gross utrzymywał, że niektóre nowotwory mogą być spowodowane przez wirusy i zaczął długie poszukiwania wirusowych przyczyn mysiej białaczki. Cały świat nauki był przeciwny jego hipotezie. Cierpliwie trwał przy swojej teorii, aż udało mu się ją udowodnić.
więcej o Ludwik Gross - odkrywca wirusów onkogennych
Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki

06.04.2016
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Matematyki i Informatyki. Uroczystość miała miejsce 4 kwietnia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. Sześćcioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki
Jagiellońskie Wieczory Filmowe w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ
wydarzenie studenckie

Jagiellońskie Wieczory Filmowe w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

04.04.2016
30 marca odbył się kolejny seans z cyklu Jagiellońskich Wieczorów Filmowych organizowanych przez Stowarzyszenie All in UJ. Tym razem uczestnicy obejrzeli film „Szczęki" w reżyserii Stevena Spielberga. Miejscem pokazu było Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ - jeden z najnowszych budynków powstałych na Kampusie 600-lecia Odnowienia UJ.
więcej o Jagiellońskie Wieczory Filmowe w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ
Międzynarodowi eksperci debatowali o źródłach i rozwoju idei ŚDM

01.04.2016
W auli Collegium Novum zakończyła się dwudniowa, międzynarodowa konferencja „Światowe Dni Młodzieży. Źródła i rozwój idei". Wzięli w niej udział naukowcy, duchowni, a także organizatorzy dotychczasowych Światowych Dni Młodzieży (ŚDM), którzy są zarazem odpowiedzialni za lipcowe ŚDM w Krakowie. Wydarzenie jednocześnie stanowiło jeden z etapów intelektualnego i duchowego przygotowania do spotkania młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem.
więcej o Międzynarodowi eksperci debatowali o źródłach i rozwoju idei ŚDM
Dwóch kandydatów w wyborach na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego

31.03.2016
31 marca odbyło się zebranie Kolegium Elektorów, podczas którego zgłoszono sześciu kandydatów na urząd rektora. Zgodę na udział w wyborach wyrazili obecny rektor UJ prof. Wojciech Nowak i prof. Jerzy Szwed z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Zwycięzcę poznamy za tydzień.
więcej o Dwóch kandydatów w wyborach na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego