Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

21.05.2021
Dzisiaj w The National Gallery w Londynie zostanie otwarta dla publiczności wystawa „Rozmowy z Bogiem: Kopernik Jana Matejki”. Głównym elementem wystawy jest wypożyczony z Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego obraz „Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Po raz pierwszy w historii dzieło polskiego malarza trafia do tej najważniejszej brytyjskiej galerii malarstwa.
więcej o Obraz Matejki z kolekcji UJ na wystawie w najważniejszej brytyjskiej galerii malarstwa

21.05.2021
18 maja w Collegium Novum UJ odbyło się podpisanie listu intencyjnego w zakresie promocji nauki pomiędzy Imperial College London a czterema polskimi uczelniami: Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Politechniką Warszawską. Współpraca ma na celu stworzenie świadomych i dojrzałych relacji pomiędzy nauką a społeczeństwem.
więcej o Inauguracja współpracy z Imperial College London w zakresie Science Communication
Wirtualna symulacja medyczna jako element szkolenia studentów

17.05.2021
W Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ CM zorganizowano szkolenie z zakresu obsługi stanowisk wirtualnej symulacji medycznej. Dzięki nowoczesnej aparaturze firmy SimArt Center nauczyciele akademiccy mogą realizować scenariusze kliniczne w rzeczywistości wirtualnej, korzystając z wbudowanych, gotowych scenariuszy lub tworzyć własne, dostosowane do danych zajęć czy własnych preferencji.
więcej o Wirtualna symulacja medyczna jako element szkolenia studentów
Graduation Day 2021 z udziałem 35 studentów kierunku lekarskiego

15.05.2021
13 maja w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów na kierunku lekarskim w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM - tzw. Graduation Day. W tym roku 35 studentów otrzymało dyplomy i złożyło przysięgę Hipokratesa. Ze względu na obowiązujące wymogi sanitarne rodziny i przyjaciele absolwentów nie mogli uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Przebieg ceremonii śledzili dzięki transmisji online.
więcej o Graduation Day 2021 z udziałem 35 studentów kierunku lekarskiego
Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ
nagrody

Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ

14.05.2021
W maju laureatem Nagrody Krakowska Książka Miesiąca, promującej najciekawsze książki na rynku księgarskim, został Tomasz Gwiazda, doktorant w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to otrzymał za książkę "Tempus edax rerum. Utracone kościoły Krakowa wzniesione w okresie od X do XVIII wieku". Autor omówił w niej kilkadziesiąt zaginionych budowli sakralnych z podziałem na przedromańskie, romańskie, gotyckie i barokowe.
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła doktoranta z Instytutu Archeologii UJ