Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Lista wiadomości

Nagroda al-Farabiego dla prof. Anny Krasnowolskiej

19.03.2019
Wydział Nauk Humanistycznych i Literatury Uniwersytetu Teherańskiego uhonorował prof. Annę Krasnowolską z Instytutu Orientalistyki UJ za jej ogromny wkład w badania i propagowanie kultury oraz literatury perskiej.
więcej o Nagroda al-Farabiego dla prof. Anny Krasnowolskiej
nagrody mobilna

Poczwórny sukces UJ w konkursie Genius Universitatis

08.03.2019
Uniwersytet Jagielloński zdobył aż 4 nagrody w tegorocznym konkursie na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej Genius Universitatis 2019. Organizowany przez Wydawnictwo Perspektywy konkurs ma na celu propagowanie nowoczesnych i nowatorskich praktyk oraz narzędzi marketingowych stosowanych przez uczelnie, a także wspieranie rekrutacji na studia oraz promocję biorących w nim udział szkół wyższych.
więcej o Poczwórny sukces UJ w konkursie Genius Universitatis

Wręczono Nagrody im. księdza Stanisława Musiała [ZDJĘCIA]

01.03.2019
Arcybiskup Henryk Muszyński i muzealnik Adam Bartosz odebrali 1 marca w Urzędzie Miasta Krakowa Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2018. Wyróżnienia otrzymują osoby zasłużone dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. O wyborze nagrodzonych decyduje kapituła, której przewodniczy prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wręczono Nagrody im. księdza Stanisława Musiała [ZDJĘCIA]

Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

06.02.2019
Arcybiskup Henryk Muszyński i muzealnik Adam Bartosz otrzymają Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2018 przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. O wyborze nagrodzonych decyduje kapituła, której przewodniczy prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek i dyplomów odbędzie się 1 marca br. w Urzędzie Miasta Krakowa.
więcej o Poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

Nagroda imienia Algisa Kalėdy dla prof. Tadeusza Bujnickiego

18.12.2018
Prof. Tadeusz Bujnicki, założyciel Katedry Kultury Literackiej Pogranicza na Wydziale Polonistyki UJ, otrzymał Nagrodę im. Algisa Kalėdy za 2018 rok przyznawaną przez Instytut Literatury Litewskiej i Folkloru w Wilnie (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas). Emerytowanego profesora UJ uhonorowano za wydany w tym roku po litewsku zbiór studiów "O grupie literackiej 'Żagary' i nie tylko" ("Apie literatūrinę 'Žagarų' fgrupę ir ne tik") oraz za całokształt dorobku.
więcej o Nagroda imienia Algisa Kalėdy dla prof. Tadeusza Bujnickiego