Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Lista wiadomości

Dwóch badaczy z UJ odebrało Nagrody Narodowego Centrum Nauki

09.10.2019
Dr hab. Michał Wierzchoń, prof. UJ w obszarze nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz dr hab. Dawid Pinkowicz w naukach ścisłych i technicznych zostali laureatami tegorocznej Nagrody Narodowego Centrum Nauki. Gala wręczenia statuetek tradycyjnie już odbyła się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o Dwóch badaczy z UJ odebrało Nagrody Narodowego Centrum Nauki

Fizyk z UJ uhonorowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju

09.10.2019
Dr Aleksandra Wrońska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019. Wyróżnienie to otrzymała za realizację projektu, którego celem jest rozwój metody monitorowania w czasie rzeczywistym protonowej terapii nowotworów. Badania są finansowane w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki.
więcej o Fizyk z UJ uhonorowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju

Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką

23.09.2019
Kierownik Katedry Historii Literatury Polskiej XX wieku UJ prof. Wojciech Ligęza został wyróżniony Nagrodą Literacką Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za Granicą za rok 2018 za osiągnięcia w badaniach nad polską literaturą emigracyjną. Nagrodę ufundowało Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii.
więcej o Profesor Wojciech Ligęza wyróżniony nagrodą literacką

Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

07.08.2019
"Polakowi z wyboru, czyli szczęśliwemu Rosjaninowi nad Wisłą" autorstwa emerytowanego profesora UJ Aloszy Awdiejewa przyznano tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 17 października br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańskiej 1. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie.
więcej o Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe

01.07.2019
Dr Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM otrzymał nagrodę Emerging Europe w kategorii Young Influencer of the Year 2019. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w ubiegły piątek w siedzibie European Bank for Reconstruction and Development w Londynie.
więcej o Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe