Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Lista wiadomości

Nagroda imienia Algisa Kalėdy dla prof. Tadeusza Bujnickiego

18.12.2018
Prof. Tadeusz Bujnicki, założyciel Katedry Kultury Literackiej Pogranicza na Wydziale Polonistyki UJ, otrzymał Nagrodę im. Algisa Kalėdy za 2018 rok przyznawaną przez Instytut Literatury Litewskiej i Folkloru w Wilnie (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas). Emerytowanego profesora UJ uhonorowano za wydany w tym roku po litewsku zbiór studiów "O grupie literackiej 'Żagary' i nie tylko" ("Apie literatūrinę 'Žagarų' fgrupę ir ne tik") oraz za całokształt dorobku.
więcej o Nagroda imienia Algisa Kalėdy dla prof. Tadeusza Bujnickiego
nagrody mobilna

Nagrody UP RP za prace naukowe na temat własności intelektualnej

14.12.2018
9 autorów prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami 16. edycji konkursu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) na najlepsze prace naukowe związane z własnością intelektualną, w tym z jej ochroną, zarządzaniem i marketingiem.
więcej o Nagrody UP RP za prace naukowe na temat własności intelektualnej
nagrody

Badacze z UJ z nagrodami ministra nauki i szkolnictwa wyższego

06.12.2018
Kilkunastu naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało uhonorowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Wyróżnienia przyznawane są co roku za wybitne osiągnięcia naukowe, naukowo-techniczne, dydaktyczne i za całokształt dorobku. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w ubiegły poniedziałek w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.
więcej o Badacze z UJ z nagrodami ministra nauki i szkolnictwa wyższego

Nagroda dla doktor Agaty Dworzak

04.12.2018
Doktor Agata Dworzak z Instytutu Historii Sztuki UJ została laureatką LXIII Konkursu im. ks. prof. dr Szczęsnego Dettloffa za prace naukowe młodych historyków sztuki, w kategorii prac niepublikowanych za rozprawę doktorską „Działalność Polejowskich - lwowskiej rodziny artystycznej w drugiej połowie XVIII wieku”.
więcej o Nagroda dla doktor Agaty Dworzak

Dr Dobrosława Horzela wyróżniona przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki

29.11.2018
Doktor Dobrosława Horzela z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego została laureatką Nagrody im. prof. Jerzego Z. Łozińskiego przyznawaną przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki.
więcej o Dr Dobrosława Horzela wyróżniona przez Stowarzyszenie Historyków Sztuki