"Oscar Kardiologii" dla profesora Dariusza Dudka

06.06.2016
Prof. Dariusz Dudek, kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych UJ CM, został laureatem prestiżowej nagrody "Kroki Milowe", nazywanej "Oscarem Kardiologii". Nagroda jest przyznawana od 2012 roku za wybitne osiągnięcia w leczeniu zawału serca podczas międzynarodowej konferencji kardiologicznej w Zabrzu.
więcej o "Oscar Kardiologii" dla profesora Dariusza Dudka
Bartosz Czauderna: Freestyle w życiu i na studiach
twarze uj

Bartosz Czauderna: Freestyle w życiu i na studiach

06.06.2016
Bartek studiuje na piątym roku kierunku zarządzanie w sporcie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. W swoim życiu kieruje się zasadą: „Rób to, co kochasz". Choć brzmi to jak banalny frazes, to jego przykład pokazuje, że naprawdę da się go zrealizować w praktyce. Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Twarze UJ".
więcej o Bartosz Czauderna: Freestyle w życiu i na studiach
Promocje habilitacyjne Wydziału Polonistyki
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Polonistyki

06.06.2016
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Polonistyki, które odbyły się 31 maja 2016 roku w auli Collegium Maius. 12 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Polonistyki
Rektorski Dzień Dziecka

06.06.2016
4 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim dzieci świętowały Rektorski Dzień Dziecka. Ubrana w togę prof. Maria Jolanta Flis, porektor ds. rozwoju osobiście oprowadzała najmłodszych, odkrywając przed nimi miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających, jak gabinet rektora, aulę Collegium Novum UJ oraz salę Senacką.
więcej o Rektorski Dzień Dziecka
Nagroda Dziennikarza Małopolski dla Dariusza Farona

06.06.2016
Dariusz Faron, doktorant z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który na co dzień pracuje w redakcji sportowej Onet.pl, otrzymał Nagrodę Dziennikarzy Małopolski w kategorii "Sport". Wyróżnienie przyznano mu za reporterski cykl "Mecz do jednej bramki". W tym roku odbyła się 13. edycja konkursu.
więcej o Nagroda Dziennikarza Małopolski dla Dariusza Farona